Polski Związek Wędkarski
Koło Wędkarskie w Oleśnicy

Strona główna arrow Aktualności arrow Okręgowe zawody Młodzieży do 16 lat - Wilków k/Bodzentyna
Dzisiaj jest: wtorek, 13 kwietnia 2021 8:24:50
Okręgowe zawody Młodzieży do 16 lat - Wilków k/Bodzentyna
15.06.2009.
W dniu 24 maja 2009 roku w pięknie położonej w Górach Świętokrzyskich miejscowości Wilków koło Świętej Katarzyny odbyły się Okręgowe Zawody Młodzieży do lat 16 Okręgu Kieleckiego PZW.

Podobnie jak w poprzednim roku zawody składały się z konkurencji spławikowej i uproszczonej rzutowej (arenberg i odległość spinningowa).

Spośród blisko 47 zawodników z 16 kół okręgu kieleckiego, 24 młodych wędkarzy z 9 kół odważyło się na start w zawodach rzutowych. Wielu z nich po raz pierwszy zetknęło się ze sportem rzutowym, a wszyscy z przejęciem i zaangażowaniem rzucali do tarczy arenberga i na odległość. Dało się też zauważyć spore zainteresowanie castingiem wśród trenerów i opiekunów młodzieży, którzy dopytywali o sprzęt i techniki rzutowe, a także planowali zakupy takiego sprzętu.

Nasza Drużyna wzięła udział w obu konkurencjach. W zawodach spławikowych brali udział: Daniel Krzewicki, Tomek Dziedzic i Mateusz Głowniak. W tej konkurencji nie wyszło, ale w konkurencji rzutowej (w której brali udział: Dominik Poniewierski, Patryk Kajderowicz, Hubert Poniewierski, Daniel Krzewicki, Daniel Lamczyk, Mateusz Głowniak i Tomek Dziedzic) nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium we wszystkich trzech kategoriach wiekowych zdobywając aż 4 puchary:

 • kat. do 12 lat:
  Daniel Krzewicki - II miejsce,
 • kat. do 14 lat:
  Mateusz Głowniak – II miejsce,
  Patryk Kajderowicz – III miejsce
 • kat. do 16 lat:
  Daniel Lamczyk - III miejsce.

Otrzymaliśmy pochwały od mistrza Jacka Kuzy i innych zawodników oraz piszą o nas pozytywnie na stronach Polskiego Castingu: www.castingsport.pl


Zawody rzutowe zorganizowali zawodnicy RWKS „Skish” Okręgu Kieleckiego PZW (Renata Kuza, Jacek Kuza i Maciej Kuza), przy wydatnej pomocy Przewodniczącego Komisji Młodzieżowej ZO PZW Kielce, Sebastiana Gierka, doświadczonego sędziego rzutowego z koła Mostki – Jacentego Jasika, sędziego głównego zawodów Zenona Zaczka z Koła w Brodach Iłżeckich, a także Biura ZO Kielce (p. Ula Sołek i p. Krysia Baka).


*** GALERIA ZDJĘĆ ***

*** Komentarze ***

 
© 2005 – 2021 Koło Wędkarskie PZW w Oleśnicy
Odpowiedz na wyzwania (konkursy), głosuj, wygrywaj nagrody